You are here38 tys. zł za głodówkę

38 tys. zł za głodówkę


By pracownik - Posted on 15 listopad 2009

Od listopada górnik z Głogowa musi płacić kopalni 3.100 zł na miesiąc. Dariusz Kwiatkowski musi zapłacić kopalni Rudna ponad 38 tys. zł za to, że w lipcu 2007 r. głodował pod ziemią.

- Protestowałem przeciwko decyzji właścicieli firmy o tym, że cały zeszłoroczny zysk trafi do ich rąk w formie dywidendy – mówił Kwiatkowski. – Chciałem zwrócić na siebie uwagę zarówno akcjonariuszy, jak i ministra skarbu państwa, który jest właścicielem większości akcji w mojej firmie.

Pod ziemią Kwiatkowski przebywał w pomieszczeniu, gdzie rozdzielają pracę dla górników. Dyrekcja kopalni podjęła decyzję, że nad głodującym trzeba sprawować "opiekę". Przez cały czas czuwali nad nim ratownicy górniczy. Jednak godzina pracy takiego ratownika kosztuje ponad 90 zł. Kopalnia twierdzi, że zapłaciła w sumie za tę opiekę 27 tysięcy zł.

Po zakończeniu strajki kopalnia przysłała górnikowi do domu rachunek płatny w ciągu 14 dni.

Górnik teraz ma nie tylko zapłacić kopalni te 27 tys. zł, ale jeszcze odsetki ustawowe, zwrot kosztów procesowych oraz koszty sądowe.

Wyrok zapadł jeszcze w lutym zeszłego roku ale Kwiatkowski się odwoływał od tej decyzji. Ostateczna decyzja jest taka, że ma kopalni zapłacić ponad 38 tys. zł.

Tags