You are hereHiszpania: 27 stycznia CNT wyszło na ulice w całym kraju

Hiszpania: 27 stycznia CNT wyszło na ulice w całym kraju


By pracownik - Posted on 29 styczeń 2011

jcrop_4-23-0d362-2.jpg

27 stycznia hiszpański związek zawodowy CNT zorganizował demonstracje i akcje w całym kraju, zdecydowanie protestując przeciw lawinie cięć socjalnych wdrażanych przez rząd. Związki należące do CNT także przyłączyły się do strajku generalnego w tych miastach, gdzie został zwołany.

W tych prowincjach gdzie organizowane są strajki generalne (Galicja, Katolonia, Euskadi i Nawarra), CNT aktywne wspierał te mobilizacje, biorąc udział w pikietach rano i organizując manifestacje po południu. W Galicii, CNT wzięło udział wraz z innymi organizacjami w liczącej ponad 4 tys. osób demonstracji w Kompostelli. W La Coruña CNT zorganizowało własną demonstrację wraz ze związkiem CIGA. W Ferrol i Vigo także miały miejsce działania CNT, w postaci pikiet i demonstracji.

W Euskadi i prowincji Nawarra, CNT przyłączyło się do strajku generalnego. W strefie Vizcaya, akcje były skoncentrowane głównie w okręgu przemysłowym Durango. CNT Guipúzcoa, razem z CNT Navarra połączyły się by działać i robić pikiety w swojej strefie. CNT-Vitoria/Gazteiz zorganizowało manifestacje w stolicach regionów.

W Katalonii, gdzie także zorganizowano strajk generalny związek ogłosił Dzień Walki. Działania rozpoczęły się od porannej pikiety. Po południu odbyła się demonstracja katalońskiej CNT w jej całości, w której tysiące ludzi przeszło przez ulice Barcelony.

Oprócz tego, zorganizowano demonstracje w wielu miastach: w Madrycie, Valladolid, Máladze, Córdobie, Valencii, Logroño, Segovii oraz na Teneryfie. Akcje w innych miastach odbywały się już nawet przed 27 stycznia. Poniżej publikujemy kilka zdjęć.