You are hereKolejny wypadek na budowie Suwałki Plaza. Trzy osoby zginęły

Kolejny wypadek na budowie Suwałki Plaza. Trzy osoby zginęły


By pracownik - Posted on 25 luty 2010

Czterech pracowników spadło z 14-metrowej, metalowej platformy na budowie Suwałki Plaza. Dwóch zginęło na miejscu. Kolejny zmarł w suwalskim szpitalu. O życie ostatniego ciągle walczą lekarze. Mężczyźni pracowali tam dopiero od kilku dni.

To już trzeci wypadek na budowie w lutym. Trzy tygodnie wcześniej na tej samej budowie zginął inny pracownik.

Na miejsce wypadku wezwano prokuratura, inspektorów nadzoru budowlanego i państwowej inspekcji pracy. Mają zbadać dlaczego rusztowanie pękło.

- Generalny wykonawca zatrudnia wielu podwykonawców. Wszystkich musimy jeszcze raz dokładnie sprawdzić - mówi Piotr Latała, rzecznik Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku.

Jednak PIP od kilkunastu dni już sprawdza stan bezpieczeństwa przy budowie. Nieoficjalnie wiadomo, że PIP dopatrzyła się nieprawidłowości m.in. dotyczących bezpieczeństwa pracy

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach wszczęła w czwartek śledztwo w sprawie wypadku.

O rozważenie zwolnienia tempa budowy centrum Plaza i o wydłużenie terminu realizacji inwestycji zaapelował do inwestorów i kierownictwa prezydent Suwałk.

W liście otwartym prezydent wyraża swój żal i współczucie rodzinom ofiar. "Chociaż nie jest to inwestycja nasza - Miasta Suwałki i nie jest to sprawa Prezydenta, proszę wszystkich inwestorów - w tym Centrum Plaza w Suwałkach o przestrzeganie wszystkich przepisów związanych z prowadzeniem prac budowlanych. Nie wolno ustanawiać nierealnych terminów oddania inwestycji, nie to jest najważniejsze. Liczy się tylko dobro najwyższe - człowiek. Nie ma nic cenniejszego niż życie ludzkie" - czytamy w liście.

Na razie budowa została wstrzymana do wyjaśnienia.