You are hereOTTO zapłaciło pracownikom po akcjach solidarnościowych

OTTO zapłaciło pracownikom po akcjach solidarnościowych


By pracownik - Posted on 27 marzec 2011

razem.jpg

Wyślij email do OTTO przez formularz internetowy.

W tym tygodniu agencja pracy tymczasowej OTTO zapłaciła zaległe pięniadze 3 pracownikom i obiecał poprawić sytuację w firmie. (Wcześniej, OTTO wypłaciło już zaległe wynagrodzenie czwartemu pracownikowi.) Wypłaty są rezultatem międzynarodowej kampanii o poprawę warunek pracy i zamieszkania pracowników tej agencji. Pikiety i akcje informacyjne odbyły się w Polsce (we Wrocławiu, Warszawie, Gliwicach, Krakowie i Opolach) w Holandii, Czechii i Słowacji.

21 marca przedstawiciele holenderskiej federacji Vrije Bond wraz z działaczami Związku Syndykalistów Polski zostali zatrzymani przez policję w drodze do siedziby OTTO w Venray, w Holandii. Po kilku godzinach, kiedy ludzie zostali wypuszczeni z aresztu, związkowcy postanowili wrócić do Venray i domagać się spotkania z prezesem. Doszło do spotkania, jednak dyrektor zaprzeczał, że istnieją problemy w firmie, takie jak system karnych potrąceń z pensji. Jednak kilka dni póżniej prezes firmy postanowił spotkać się znowu z aktywistami z Vrije Bond i byłym pracownikiem OTTO w Holandii i zapłacić.

Obecnie 4 pracowników OTTO już dostało pięniądze, która firma nie zapłaciła. Jednak problemy pozostają. OTTO nadal dokonuje potrąceń z pensji, warunki mieszkaniowe nadal nie uległy poprawie. Dlatego kampania trwa!