You are herePracownicy „Edro-Bis”obwiniają pracodawcę za śmierć kolegi

Pracownicy „Edro-Bis”obwiniają pracodawcę za śmierć kolegi


By pracownik - Posted on 11 marzec 2011

wyzsykzabija.jpg

Śmierć Krzysztofa Jankowskiego, kierowcy z piekarni należącej do „Edro-Bis”, wywołała lawinę oskarżeń przeciwko pracodawcy. Pracownicy często są zmuszani do pracy po dwanaście godzin, siedem dni w tygodniu. Szef obiecywał, że pracownikom zapłaci za nadgodzinne, albo dostaną wolne. Ale zamiast tego słyszeli, że „jeśli wam się nie podoba to wypad”.

Kierowcy zmieniają się niemal co miesiąc bo nikt nie wytrzymuje tej harówki. Pracują od godziny 1 w nocy do 13 w dzień. Często po pracy szef kazał im jeszcze jeździć po części do samochodu i załatwiać inne sprawy.

Katarzyna Pietraszak, rzeczniczka prasowa Okręgowego Inspektora Pracy w województwie kujawsko-pomorskim informuje, że ostatnia kontrola z 2007 roku wykazała szereg nieprawidłowości w przedsiębiorstwie „Edro-Bis”. Dotyczą m.in. nieprzestrzegania przepisów dotyczących czasu pracy. Nieprawidłowości w prowadzeniu ewidencjowania czasu pracy, zatrudnianie pracowników powyżej 5 dni w tygodniu, braku potwierdzenia na piśmie rodzaju umowy o pracę, nieprzestrzeganie przepisów dotyczących odpoczynku kierowców, niewypłacania pieniędzy za pracę w nocy i za nadgodziny.