You are hereProtest sanitariuszek w Szczecinie

Protest sanitariuszek w Szczecinie


By pracownik - Posted on 21 czerwiec 2011

szcze.jpg

W wojewódzkim szpitalu zespolonym przy ulicy Arkońskiej wyrzucono w ubiegłym tygodniu 130 sanitariuszek. Szpital zatrudnił wyłonioną w przetargu firmę. Wczoraj odbyły się pierwsze, spóźnione już negocjacje między dyrekcją, Solidarnością, wygraną firmą i pracownikami. Przed siedzibą urzędu marszałkowskiego któremu podlega szpital, odbyła się demonstracja protestujących pracowników szpitala.

- Pracownicy są straszeni przez urzędników kadr, że jeśli będą nagłaśniać sprawę, zwrócą się do sądu itd., to nie dostaną odpraw - mówi Krzysztof Zgoda z "S".

Inni pracownicy są rozgoryczeni. Między innymi tym, że dyrektor szpitala rozpisując przetarg nie zawarł w nim warunku gwarancji pracy jeszcze przez rok.

W środę druga część negocjacji. Nieoficjalnie mówi się, że istnieje teoretyczna możliwość ogłoszenia ponownego przetargu z zawarcia w nim warunku, by przejmowani przez zwycięską firmę pracownicy mieli gwarancje zatrudnienia co najmniej przez rok na tych zasadach, które obowiązywały ich dotychczas.