You are herePrzewozy regionalne rozpoczęły referendum strajkowe

Przewozy regionalne rozpoczęły referendum strajkowe


By pracownik - Posted on 11 lipiec 2011

strajkpkp.jpg

Dziś we wszystkich zakładach spółki Przewozy Regionalne rozpoczęło się referendum strajkowe, które potrwa do piątku 15 lipca. Jeżeli pracownicy spółki opowiedzą się za podjęciem akcji strajkowej jeszcze tego lata związki zawodowe będą mogły zorganizować strajk generalny w spółce.

Pracownicy spółki będą odpowiadać na pytanie: „Czy jesteś za podjęciem strajku w sprawie podwyżek płac w 2011 r. dla pracowników Spółki Przewozy Regionalne?". Wstępne wyniki mają być znane 18 lipca. W zeszły wtorek - w ramach strajku ostrzegawczego - pociągi stanęły na dwie godziny, tym razem może być to wiele dni.

Tymczasem trwają też rozliczenia po wtorkowym strajku. Urzędnicy już zapowiedzieli kary dla Przewozów Regionalnych za odwołane i opóźnione pociągi. O odszkodowanie upomną się także Koleje Wielkopolskie, które wynajmują maszynistów i konduktorów od Przewozów Regionalnych. We wtorek zatrzymano sześć pociągów Kolei Wielkopolskich. - Staliśmy się ofiarą strajku, choć nie jesteśmy stroną w sporze - irytuje się prezes spółki Włodzimierz Wilkanowicz. Chce przekonywać związkowców, żeby strajk generalny nie objął pociągów jego firmy.