You are hereWrocław: szykują się zwolnienia w szpitalu rehabilitacyjnym na Poświęckiej

Wrocław: szykują się zwolnienia w szpitalu rehabilitacyjnym na Poświęckiej


By pracownik - Posted on 24 kwiecień 2011

img500_0.jpg

Potwierdzają się obawy o których pisaliśmy półtora roku temu - szykują się redukcje etatów w szpitalu rehabilitacyjnym przy ul. Poświęckiej we Wrocławiu. Gdy jesienią 2009 roku pojawiły się plany połączenia placówki ze szpitalem na ul. Kamińskiego pacjenci tego pierwszego zorganizowali spontaniczną blokadę drogi. Obawiali się wówczas, że połączenie to pierwszy krok do likwidacji placówki, która właściwie stanowi dom dla wielu niepełnosprawnych ludzi. Kolejny protest miał miejsce podczas głosowania sejmiku wojewódzkiego nad połączeniem szpitali.

Obecnie w szpitalu mowa jest o zwolnieniu od 4 do 7 osób (rehabilitantów i sanitariuszy) oraz zmiany profilu rehabilitacji ze stacjonarnej na półstacjonarną. Sprawujący obecnie pieczę nad jednostką dyrektor szpitala przy Kamińskiego, Wojciech Witkiewicz, uważa, że skoro NFZ nie dofinansowuje odpowiednio zabiegów rehabilitacyjnych on nie będzie do nich dokładać.

Pacjenci, dla których pobyt w szpitalu często jest jedyną szansą na normalne życie są bardzo zaniepokojeni. Już półtora roku temu publikowaliśmy opinie jednej z pacjentek, na temat tego, że zachowanie funkcji rehabilitiacji jest kluczowe dla życia wielu osób.

Pełny opis sytuacji w szpitalu autorstwa Marcina Antoniaka, długoletniego pacjenta placówki znajduje się tutaj.