Usuwanie włókniaków – sposoby domowe i ambulatoryjne

Usuwanie włókniaków – sposoby domowe i ambulatoryjne

21 czerwca 2015 Wyłączono przez Karol

Choć zwykle nie jest groźny – to jednak często osoby go posiadające decydują się na usuwanie włókniaków z powodów estetycznych. Usunięcie włókniaka mimo wszystko nie jest zabiegiem, do którego pacjenci chętnie się zgłaszają. Tradycyjne podejście wymaga znieczulenia miejscowego i związanego z nim ryzyka, takiego jak krwawienie, bolesność, a czasami szwy.

 

Czym są i jak wygląda usuwanie włókniaków?

Włókniaki są naroślami skórnymi i są w rzeczywistości łagodnymi guzami tkanki łącznej. Zwykle mają ten sam kolor co skóra lub nieco jaśniejsze i są podobne do małych węzłów, o wielkości wahającej się od 1 milimetra do 1 centymetra i pojawiają się głównie na pachach, szyi, powiekach, brzuchu i pod piersiami .

Są częstym problemem skórnym i chociaż nie są poważnym problemem zdrowotnym, ale wyglądają nieatrakcyjnie, dlatego ludzie zwykle próbują znaleźć sposób, aby się ich pozbyć. Mogą się powiększyć, zacząć krwawić lub wygenerować stan zapalny, a chociaż ich przyczyna jest nieokreślona, złogi tłuszczu przyczyniają się do ich nieprzyjemnego wyglądu. Najlepszą porą na usunięcie włókniaków jest zima, ponieważ jest chłodniej i mniej się pocimy Najpopularniejsze techniki usuwania włókniaków to chirurgia laserowa, elektrokoagulacja i radiochirurgia. Czasami zabieg trzeba powtórzyć.

 

Co poza klinicznym usuwaniem włókniaków?
Rana po wykonaniu klinicznego usuwania włókniaków musi być odpowiednio leczona antybiotykami, prysznicami i zwykłą higieną przez 5 dni. Ponadto zaleca się, aby pacjent nie wykonywał ciężkich ćwiczeń fizycznych i unikał nadmiernego pocenia się przez kilka dni od tego jak zostało wykonane usuwanie włókniaków. Z drugiej strony ocet jabłkowy jest jednym z najskuteczniejszych naturalnych środków na włókniaka.

Oto jak z niego korzystać: umyj obszar wokół włókniaka wodą z mydłem. Następnie namocz wacik w wodzie i nałóż go na miejsce. Zanurz go ponownie w occie jabłkowym i nałóż na włókniaka i pozostaw do działania, zabezpieczając go bandażem. Oczywiście procedurę należy stosować, aż do osiągnięcia pożądanych rezultatów.

Sprawdź na: https://royalderm.pl/